Εκλογή εκπροσώπων στη Γενική Συνέλευση της ΕΝΠΕ

Περιφέρεια Αττικής

Εξελέγησαν, στις 15 Ιανουαρίου, έπειτα από μυστική ψηφοφορία που διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης συνεδρίασης του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής, οι 51 εκπρόσωποι του Σώματος στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδας (ΕΝ.Π.Ε.),
Ειδικότερα, βάσει της κείμενης νομοθεσίας, η παράταξη της πλειοψηφίας «Αττική Μπροστά» εξέλεξε τριάντα (30) εκπροσώπους, ενώ από τα ψηφοδέλτια των υπόλοιπων παρατάξεων εξελέγησαν οκτώ (8) από τον «Αττικό Κύκλο Συνεργασίας και Εμπιστοσύνης», από έξι (6) για τη «Λαϊκή Συσπείρωση Αττικής» και για την «Αττική Ανεξάρτητη Αυτοδιοίκηση» και ένας (1) από τη «Μάχη για την Αττική».

Οι εκλεγέντες εκπρόσωποι, ανά παράταξη και αριθμό ψήφων, είναι οι εξής:

ΑΤΤΙΚΗ ΜΠΡΟΣΤΑ:
1.     Παπαγεωργίου Νικόλαος
2.     Σαργκάνης Νικόλαος
3.     Αδαμοπούλου Γεωργία
4.     Κουρή Μαρία
5.     Μελάς Σταύρος
6.     Βισκαδουράκης Αθανάσιος
7.     Βλάχος Γεώργιος
8.     Μπαρμπαγιάννη Ευγενία
9.     Σφακιανάκης Εμμανουήλ
10.   Αλεξανδράτος Χαράλαμπος
11.   Βοϊδονικόλας Σταύρος
12.   Γώγος Χρήστος
13.   Κωνσταντέλλου Αθηνά
14.   Μαρκουΐζος Κωνσταντίνος
15.   Μπαϊρακτάρης Πολυχρόνης
16.   Αργυράκη Βασιλεία (Μπέσσυ)
17.   Ζαμπίδης Μιχαήλ
18.   Καπερνάρος Βασίλειος
19.   Μακρή Σταυρούλα
20.   Παπασπύρου Αθανασία
21.   Χιωτάκης Νικόλαος
22.   Βλάχου Γεωργία
23.   Δαμάσκος Δημήτριος
24.   Κουτσογιαννόπουλος Θεόδωρος
25.   Μωραϊτάκη Ελευθερία
26.   Αλυμάρα Σοφία
27.   Κατσούλης Αθανάσιος
28.   Κόκκαλης Βασίλειος
29.   Βάρσου Μαργαρίτα
30.   Βαθιώτης Αθανάσιος
 
Αναπληρωματικός:
– Σχορτσιανίτης Σοφοκλής
 
 
ΑΤΤΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ
1.  Ιωακειμίδης Γεώργιος
2.  Λογοθέτη Αικατερίνη
3.  Μπαλάφας Γεώργιος
4.  Αγγελής Σπυρίδων
5.  Αυλωνίτου Χρυσάνθη
6.  Κάβουρας Κωνσταντίνος
7.  Κοροβέση Μυρτώ
8.  Μουζάλας Μάριος
 
Αναπληρωματική:
–  Καζάκου Μαρία
 
 
ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
 
1.  Πρωτούλης Ιωάννης
2.  Γεωργιάδου Παρασκευή (Εύη)
3.  Καββαδίας Αντώνης
4.  Κασίμης Χρήστος
5.  Μπενατάτος Στυλιανός
6.  Πετρόπουλος Βασίλειος
 
Αναπληρωματικοί:
1.  Συρίγος Βάλσαμος
2.  Χρονοπούλου Νίκη
3.  Γεράκη Αικατερίνη
 
 
ΑΤΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ

1.   Ορφανός Αθανάσιος (Θάνος)
2.   Ντούρος Γεώργιος
3.   Αντωνίου Άννα
4.   Αλμπάνης Ευάγγελος
5.   Αγόρη Σταυρούλα
6.   Αβραμίδης Γαβριήλ
 
Αναπληρωματικοί:
1.  Κατσικάρης Δημήτριος
2.  Μαγκανάρης Νικόλαος
 
ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ
1.  Καμπούρης Φίλιππος
 
Αναπληρωματική:
–  Καραδήμα Ιωάννα

[Δημοσιεύτηκε στον ΠΑΛΜΟ της Γλυφάδας, 20 Ιανουαρίου 2024]