Από την Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου ξεκίνησαν τα δρομολόγια των γραμμών 1 και 2 της Δημοτικής Συγκοινωνίας, μετά από την θερινή διακοπή τους.
Τα δρομολόγια ξεκινούν από την αφετηρία τους στις 7:00 έως τις 13:00, με ενδιάμεσο διάλειμμα ανεφοδιασμού 10:00 έως 11:00.
Η πλήρης διαδρομή διαρκεί περίπου πενήντα λεπτά, που εξαρτάται από τις επικρατούσες συνθήκες κυκλοφορίας.
Οι γραμμές 1 και 2 ακολουθούν τα εξής δρομολόγια:
ΓΡΑΜΜΗ 1
Αφετηρία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ – ΚΡΙΕΖΗ – ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΥ – Β’ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ – ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ – ΠΑΥΛΟΥ ΠΕΝΤΑΡΗ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΛΑΣΤΗΡΑ – ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ – ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ) – ΕΙΡΗΝΗΣ – ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΝΑΡΙΑ – ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΝΤΥΠΑ – ΠΛΑΤΕΙΑ Π.Π.ΓΕΡΜ. (ΙΚΑ) – ΚΟΝΤΖΙΑ – ΠΛΑΤΕΙΑ 25Ης ΜΑΡΤΙΟΥ – ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΠΥΡΡΩΝΟΣ – ΜΕΤΡΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΕΤΡΟ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Επιστροφή: ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΝΑΡΙΑ – ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ – ΕΙΡΗΝΗΣ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ – ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ – ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ – ΘΡΑΚΗΣ – ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – Β’ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ – ΤΕΡΜΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ ΚΑΙ ΚΡΙΕΖΗ
ΓΡΑΜΜΗ 2
Αφετηρία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΥΡΑΣ-ΑΡΧΙΜΗΔΟΥΣ – ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ – ΒΕΛΙΣΑΡΙΟΥ – ΑΛ. ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ – ΔΙΓΕΝΗ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ – ΠΛ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ – ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΗΣ- ΠΑΤΡ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ – ΤΣΑΜΑΔΟΥ – ΣΠ. ΜΗΛΙΟΥ – ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ – ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ – ΚΑΝΑΡΙΑ – ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΝΤΥΠΑ – ΠΛ. ΠΑΛ. ΠΑΤΡ. ΓΕΡΜΑΝΟΥ (ΙΚΑ) – ΗΡΩΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ – Λ. ΣΟΦ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΠΥΡΩΝΟΣ ΤΕΡΜΑ Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (LIDL MALL).
Επιστροφή: ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ – ΜΑΡ. ΑΝΤΥΠΑ – ΚΑΝΑΡΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ – ΤΣΑΜΑΔΟΥ – ΠΑΤΡ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ – ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΗΣ – ΠΛ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ – ΔΙΓΕΝΗ – ΑΛ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ – ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ – ΑΡΧΙΜΗΔΟΥΣ–ΝΕΥΤΩΝΟΣ–ΑΛ.ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ-ΤΕΡΜΑΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΥΡΑΣ
[Δημοσιεύτηκε στον ΠΑΛΜΟ της Γλυφάδας, 11 Σεπτεμβρίου 2021]